لوگو سایت خریدباکس
سبد خرید
مجموع : 0 تومان

ارسال رایگان برای خرید بالای 150000 هزار تومان در تهران

ارسال رایگان برای خرید بالای 150000 هزار تومان در شهرستان

خرید شومیز

شومیز زنانه

شومیز یک از مدل های زیبای لباس زنانه است که در طرح و رنگ های مختلفی وجود دارد. شومیز (CHEMISE) یک کلمه با ریشه فرانسوی است که از سالن های مد فرانسه به تمام دنیا گسترش یافت و این مدل لباس های شومیز زنانه جهانی شد . در کشورهای انگلیسی زبان به این نوع لباس ها JACKET  یا SHIRT می گویند .

به عبارت دیگر می توان گفت که به انواع مدل های پیراهن و بلوز زنانه و مردانه می توان شومیز گفت ولی غالباً به لباس زنانه ای که دارای دکمه باشند شومیز گفته می شود . شومیز ها یا همان بلوز را می توان به راحتی با هرلباس دیگری ست و هماهنگ کرد . شومیز را می توان نوعی پیراهن مردانه که مخصوص بانوان طراحی شده تعریف کرد. مدل لباس های زنانه شومیز در بین خانوم های جوان بسیار پر طرفدار است مخصوصا آن دسته از خانوم هایی که تمایلی به پوشیدن دامن ندارند  پوشیدن شومیز همراه شلوار می تواند ظاهرشان را بسیار زیبا و شیک کند . شومیز ها دارای دو سبک متفاوت مجلسی و اسپرت می باشند که پارچه های آن از جنس حریر ، نخی ، گیپور و غیره است .  شومیز های که از جنس نخ و رنگ شاد و روشن هستند برای تابستان می توان انتخاب خیلی خوبی باشد و آن دسته از شومیز هایی که بافت ضخیمی دارند برای زمستان طراحی شده که دارای رنگ های گرم و شومیز هایی از جنس حریر و گیپور نیز یک انتخاب خاص برای مهمانی ها و مجالس رسمی به حساب می آیند که براحتی با شلوارهای پارچه های ست می شوند و ظاهرش بسیار زیبا می کند بلوز و شومیز های زنانه حریر در کنار شلوار پارچه ای بسیار شیک می شود و می توان در مجالس رسمی از آن استفاده کرد .

شومیز های ساده نخی را می توان به صورت روزمره و بسته به ضخامت آن در تابستان و زمستان پوشید و  ظاهرتان را زیبا کنید.  شومیز های زنانه و مردانه دارای انواع مختلف طرح و مدل های می باشند که می توان آن هارا به دسته بندی های متعددی از قبیل رنگ ، جنس ، پارچه ، دوخت لباس و مدل یقه و غیره که هر کدام از آنها به تفکیک دارای طرح های مختلف هستند.  دسته بندی یقه لباس شامل : یقه مردانه ، یقه قایقی ، یقه حلزونی ، یقه کراواتی ، یقه گرد ، یقه پاپیونی ، و یقه چین دار . شومیز را می توان از لحاظ سن و سال هم دسته بندی کرد . مانند : شومیز نوزادی ، کودکانه ، نوجوانی ، دخترانه ، زنانه بزرگ سال که هر کدام از آنها را به دسته های داخلی دیگری تقسیم می شوند مانند مدل چاقی و لاغری در سن های متفاوت ، مدل های لباس های بار داری که خودش به دسته های ریزتری تفکیک می شود .و به مدل های لباس شیر دهی ، سایز بزرگ ، قواره دار و غیره دسته بندی کرد .  در بین لباس های شومیز زنانه ، شومیز های ترک از محبوبیت بیشتری برخوردار است و مدل شومیز های فرانسه ، هند ، کره در رده های بعدی قرار می گیرد.