لوگو سایت خریدباکس
سبد خرید
مجموع : 0 تومان

ارسال رایگان برای خرید بالای 150000 هزار تومان در تهران

ارسال رایگان برای خرید بالای 150000 هزار تومان در شهرستان

خرید و نگهداری روسری و شال و کلاه دخترانه

خرید و نگهداری روسری

روسری های ابریشم به دلیل داشتن برخی ویژگی های ممتاز نسبت به سایر روسری ها از قیمت بیشتری برخوردار هستند. این جنس روسری ها لیز نمی خورند ، کیفیت بیشتری دارند،مقاومتر هستند و طرح های شیک و مجلسی دارند . ولی بعضی از روسری ها دارای یک ویژگی خاصی می باشند که در قیمت شان بسیار تآثیر گذار است. این دسته از روسری ها دست دوز هستن که از قیمت بالاتری  هم برخوردار می باشند . پس بهتر است که در هنگام خرید به این ویژگی توجه کنید تا مطابق بودجه خود بهترین انتخاب را داشته باشید .

برای استفاده مکرر روسری های نخی بسیار مناسب هستند .

آن دسته از روسری هایی که از جنس نخ می باشند ، مانع از عرق کردن موهای سر می شوند چون جریان هوا به راحتی می تواند از آن عبور کند . این روسری ها غالبا یک رنگ می باشند ولی در مدل ها و رنگ های مختلف هم می توان آن ها را تهیه کرد . و برای زیر چادر سر کردن بسیار گزینه مناسبی می باشند . یک ایراد بزرگی که این جنس روسری ها دارند این است که این جنس پارچه به دلیل نازک بودن لبه های آن به خوب و صاف نمی ایستد. که برای رفع این مشکل می توان داخل روسری طلق گذاشت یا در زیر روسری هد بند گذاشت . در این حالت روسری از هر جنسی که باشد فرم آن به هم نمی خورد . اگرچه استفاده از روسری و چادر احساس خفگی مضاعفی به ما می دهد . اما در بعضی مواقع اگه روسری تکان نخورد و فرم آن بهم نریزد شیک تر و راحت تر است. مدل روسری های نخی بدون طرح با مانتو های طرح دار و همینطور مانتو های ساده به راحتی ست می شوند و می توان از آنها برای گردش ها خیابانی ، تفریح و سفر استفاده کرد.

روسری های حریر

در سال گذشته بازار روسری های حریر بسیار پر تب و تاب شد . مخصوصا فروش این جنس روسری ها در شبکه های مجازی مانند اینستاگرام بسیار افزایش داشت . این روسری ها به دلیل رنگ های شاد و طول و عرض بلند برای دختران جوان بسیار مناسب تر هستند. این روسری ها را می توان در محافل خانوادگی و دور همی ها صمیمی مورد استفاده قرار داد. در این مدل روسری ها هم مانند روسری های نخی مشکل کج شدن لبه آن وجود دارد که توصیه می شود از طلق در این مدل نیز استفاده کرد . این روسری ها که دست ساز بودند با وجود روسری های ترک و چینی بسیار محبوب و رایج شدند.

 روسری های ساتن

در سال های قدیم این روسری ها بسیار رواج داشتند ولی در چند سال این روسری ها دوباره مورد استقبال برخی خانم ها قرار گرفته است. این مدل از روسری ها با این که مشکل روسری های نخی را ندارند و از این حّسن برخوردار هستند اما یک ایراد دیگر دارند که این روسری ها خیلی راحت لیز می خورند . البته اگر این روسری ها را با مدل های مختلف و مناسب آن ببندید و یا با گیره و سوزن آنها را محکم کنید می توانید تا حدودی این مشکل را برطرف کند . این روسری ها هم برای زیر چادر مناسب هستند و هم می توان آنها را در کنار مانتو استفاده کرد .  این جنس روسری های دارای سه مدل متفاوت می باشند . یک رنگ و بدون طرح ، طرح دار و حاشیه ای(فقط در کناره ها طرح دارند و در وسط ساده می باشند) این دسته روسری ها با در نظر گرفتن طرح و رنگشان برای هر فضا و محفلی مناسب هستند . از این جنس روسری ها با رنگ شاد می توان برای مراسم عروسی و تولد استفاده کرد . و از رنگ های تیره و مشکی این جنس روسری ها در مراسم ختم می توان استفاده کرد.

روسری های ابریشمی

این دسته از روسری ها بیشتر مناسب مجالس هستند و دارای رنگ ها و طرح های مختلفی هستند و برخی از مدل های آن حاشیه دار هستند و در قسمت وسط ساده می باشند که این نوع طرح ها باعث می شود که خود چهره فرد بیشتر مورد توجه قرار بگبرد و چهره را شاداب و جذاب تر نشان می دهد .همانطور که انتظار می رود این روسری ها نسبت به سایر روسری ها دارای قیمت بیشتری می باشند. که دلیل آن هم ویژگی های برجسته آنها می باشند . مثل مرغوب بودن ، لیز نمی خورند و دارای طرح ها شیک و متنوعی می باشند . ولی یک موردی که باعث می شود قیمت این دسته روسری ها بسیار بیشتر افزایش یابد ، دست دوز بودن آنها است ، بنابر این هنگام خرید کردن با در نظر گرفتن بودجه تان یک انتخاب داشته باشید.    

برخی مواردی که برای حفظ بهتر روسری ها بهتر است رعایت کنید

هیچگاه روسری ها را در ماشین لباس شوی نیاندازید، پیچ و تاب خوردن روسری در بین لباس‌‌های دیگر باعث می شود کیفیت آن ها به شدت افت کند. هر نوع روسری از ابریشمی تا پشمی‌ را با دست و آب گرم بشویید. البته برای خشک کردن روسری‌ها می‌توانید آنها را روی دور کند دستگاه خشک کن قرار دهید و خیلی زود از ماشین لباسشویی بیرون بیاورید. برای شست‌ و شوی روسری‌ها از مواد شوینده ملایم و نرم کننده استفاده کنید. اگر روسری‌تان لکه داشت یا بوی بدی داشت، از کمی جوش شیرین استفاده کنید. به یاد داشته باشید که برای اطوی روسری ابریشمی ‌و ساتن، اطو را روی تنظیماتی قرار دهید که پارچه را برق نمی‌اندازد. همیشه روسری‌‌ هایتان را روی چوب لباسی آویزان کنید تا چروک نشود و دسترسی به آنها آسان باشد. به این منظور از چوب لباسی‌هایی که مخصوص آویزان کردن روسری است، استفاده کنید.