لوگو سایت خریدباکس
سبد خرید
مجموع : 0 تومان

ارسال رایگان برای خرید بالای 150000 هزار تومان در تهران

ارسال رایگان برای خرید بالای 150000 هزار تومان در شهرستان

خرید شومیز زنانه 2

چند توصیه حرفه ای به منظور خرید لباس هایی که طول عمر طولانی برای سالها داشته باشد ، نه  فقط برای چند هفته  .قسمت دوم

به درز ها، داخل و بیرون لباس نگاه دقیق بیاندازید .

البته ، خود جنس پارچه تنها آیتم و مورد دارای اهمیت خاص نیست. درز ها و بافتی که  قسمت های مختلف لباس را به همدیگر متصل کرده است نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دوخت لباس باید صاف و همسطح باشد، فضای بین دوخت ها باید بسیار کم و تنگ باشد، و به طور هموار و یکدست در سرتاسر لباس دوخته شده باشد .فقط به دوخت قسمت بیرونی پارچه نگاه نکنید، به قسمت داخلی لباس و دوخت آن نیز توجه کنید .به طور مثال به دوخت و بافت قسمت درونی فاق( خشتک) شلوار با دقت نگاه کنید. اگر دوخت آنها شلخته و نامرتب باشد یا اینکه در قسمت هایی بین دوخت لباس فاصله افتاده و تکه تکه دوخته شده باشد علائم هشدار دهنده ای هستند که آن لباس و شلوار کیفیت خوبی ندارد و باید از خرید آن اجتناب کرد .  حتی اگر یک دوخت در قسمت بیرونی صاف و هموار است ولی در قسمت درونی برجسته و ناهموار است می تواند عامل هشدار دهنده ای باشد . یک ماشن چرخ خیاطی از دو نخ برای دوخت استفاده می کند که اگر در سفتی و کشش دو طرف پارچه متعادل نباشد می تواند در قسمت های مختلف پارچه به طور متفاوت کشیده شود. اگر دوخت و الیاف سطح بیرونی لباس بسیار محکم و خوب به نظر برسد ولی از درون شل و نامرتب باشد آن دو دوخت ممکن است در ظاهر خوب باشد ولی دوام و ماندگاری زیادی نخواهد داشت. آن لباس برای شست شو ها مکرر و خیلی از حرکات معمول بدن ممکن است مقاوم نباشد و به راحتی شکافته شود و درز آن باز شود .

قسمت های بریده شده در گوشه های لباس و پارچه را به دقت نگاه کنید

سایر نشانه های یک لباس کیفیت پایین به راحتی قابل تشخیص نیستند . چون آن ها نتیجه مراحلی هستند که حذف شده اند . برای مثال ، RISSANEN بیان میکند که بهترین راه برای ساخت و ایجاد درز و دوخت فاق (خشتک) یک شلوار ، استفاده از دو دوخت مجزا با طول های متفاوت است. به طوری که یک دوخت از روی دوخت دیگر عبور میکند . این کار باعث تقویت دوخت فاق شلوار می شود . که بسیار حائز اهمیت و مهم است چرا که فاق شلوار مهمترین و حساس ترین و مورد آسیب ترین منطقه شلوار است. که در بسیاری از شلوار های بی کیفیت و ارزان قیمت، نادیده گرفته می شود. سوراخ های دکمه باید بسیار مقاوم و محکم باشد نه شل و با نخ های ضعیف . پارچه لباس همچنین باید به طور مستقیم در دانه بریده شود، یا در صورت برش متمایز و یک طرفه، در یک زاویه مشخص معمولا 45 درجه . که به پارچه اجازه کشیده شدن را می دهد . که اگر به درستی بریده نشود . لباس می تواند بعد از پوشیده شدن فوراً از شکل خارج شود.   یقه لباس ها و آستین ها و قسمت دور کمر در شلوارها و قسمت های دیگر در سایر لباس ها باید به طور ایده آل در ارتباط باهمدیگر و به طور مشترک از یک لایه محکم و ضخیم ساخته شوند که هنگام دست زدن به آن قسمت ها باید متوجه آن بشوید که بدون این قسمت ها لباس بعد از مدت کوتاهی می تواند از شکل بیافتد و خراب شود. هر یک از این مسائل می تواند به نوبه خود یک علامت هشدار باشد . و همچنین می تواند به طور کلی نشان دهنده این موضوع باشد که لباس با کیفیت خوب تولید نشده است . اگر قسمت درونی لباس با ظرافت و تمیزی قسمت بیرونی دوخته و بافته شده باشد به این معنی است که در تولید این لباس از دقت خوبی استفاده شده و محصول بی نظیر و با کیفیتی تولید شده است. برندهای معتبر حتی یک لایه ظریف و زیبا روی دوخت های درونی کار میکنند که مانع دیده شدن لبه پارچه و قسمت های دوخته شده لباس شود.

  

کیفیت خوب احتمالا هزینه ای برای شما دربر دارد.

 

 واقعیت این است که اگر شما کیفیت خوبی میخواهید . احتمالا شما باید برای آن مبلغی را اختصاص دهید. در واقع همان هزینه ای که لازم است برای یک جنس خوب پرداخت شود. ولی اینجا یک موردی است که باید بدانید. در حالی که یک جنس ارزان معمولا همراه با یک محصول کیفیت پایین است . یک محصول با برچسب گران قیمت الزاماً نشان دهنده کیفیت خوبی نیست . RISSANEN  بیان میکند که او لباس های گرانی دیده است که به خوبی تولید نشده بودند و این نکته مهمی است، و به همین دلیل شما باید بدانید که دقیقاً دنبال چه چیزی باید باشید.  ( من به شخصه شلوار گران قیمتی دیده ام که درز آن باز شده بود به دلیل آن که دوخت آن تقویت و محکم کاری نشده بوده)این موضوع بیان میکند که لباس های ارزان به یک دلیلی ارزان هستند. دو عامل اصلی برای گران بودن قیمت یک لباس شامل نیروی کار و جنس پارچه می باشد. RISSANEN بیان میکند که اگر شما لباس ارزانی بخرید باید از یک مورد یا هردو مورد صرف نظر کنید . پارچه هایی که از مواد درجه دو و پایین ساخته شده باشند ارزانتر هستند یا اینکه یک تولید کننده ممکن است از فیبر و الیاف کمتر استفاده کند تا قیمت را پایین نگه دارد. تولید کننده گان با دستمزد نیروی کار پایین، ممکن است لباس هایی تولید کنند که از برش های خوبی به خصوص در گوشه و مناطق مهم لباس استفاده نکنند و یا دوخت نامرتب و در هم بر همی در قسمت درونی لباس داشته باشند. در نهایت همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، کارخانه هایی که همه چیز را ارزان ارائه می دهند ممکن است بعضی از  موارد ایمنی و استاندارد ها را نادیده بگیرند.

 

حالا هر چقدر که میخواهید لباس دلخواهتان را بپوشید.

 

امیدواریم این توصیه ها به شما کمک کند که خرید بهتری داشته باشید. اما این توصیه ها فقط موقعی که شما قصد خرید لباسی دارید که می خواهید برای سال ها بپوشید مفید و کاربردی است . حتی یک لباس بی کیفیت و معمولی قبل از اینکه شما آن را دور بیاندازید می تواند برای مدتی ظاهر خوب خود را حفظ کند. اما در واقع با خرید یک لباس بی کیفیت شما پول خود را دور انداخته اید و پول خود را بی ارزش کرده اید . چون مجبورید خیلی زود لباس خود را دور بیاندازید و دوباره یک لباس دیگر بخرید که در نهایت منجر می شود شما مبلغ بیشتری را برای آن لباس مورد نظر پرداخت کنید . به قول  Rissanen " من هنوز آنقدر پولدار نشده ام که جنس ارزان بخرم  !!!"