لوگو سایت خریدباکس
سبد خرید
مجموع : 0 تومان

ارسال رایگان برای خرید بالای 150000 هزار تومان در تهران

ارسال رایگان برای خرید بالای 150000 هزار تومان در شهرستان

انواع شال و کلاه دخترانه

چگونه کلاهی مناسب تیپ، موقعیت و شخصیت خود انتخاب کنیم؟

انتخاب و سر کردن یک کلاه به صورت رندوم و اتفاقی بدون توجه به نوع و مدل آن، آسان ترین راه برای تیپ زدن آن دسته از آقایان و خانم هایی است که از کلاه استفاده می کنند. چرا که دغدغه ی انتخاب کلاهی مناسب با تیپ و فرم صورت، موقعیت، سن و سال و غیره به دنبالش نیست. اما برای آن دسته از افرادی که تیپ و استایل برایشان مهم بوده و برای لباس ها و شکل ظاهریشان در مکان ها و موقعیت های مختلف وقت می گذارند، در مورد انتخاب کلاه مناسب نیز دقت لازم را انجام می دهند. اما می توان گفت امتحان کردن همه ی انواع کلاه با لباس ها و تیپ مختلف برای انتخاب یک کلاه مناسب، تقریبا نشدنی و غیر منطقی است. لذا قوانین و اصولی در انتخاب کلاه وجود دارد که در ادامه آن ها را مرور خواهیم کرد.

 

مدل ها و طراحی های مختلف انواع کلاه های زنانه و مردانه
 

1- فدورا

کلاهی بسیار سنتی که از سال های خیلی دور مورد استفاده قرار می گرفته و امروزه یکی از رایج ترین کلاه های موجود در بازار است. به گونه ای که مدل زنانه آن با طرح ها و رنگ های مختلف برای خانم هایی که در مکان های مختلف از آن استفاده می کنند وجود دارد. خوشبختانه این کلاه مناسب همه نوع سنی بوده اما حالت غیر رسمی داشته و در موقعیت ها و مکان های نه چندان مهم و جدی با لباس هایی مثل جین، پیراهن های طرح دار و نه رسمی و لباس های ست و یکدست می توان همراه کرد. یک لباس بیرونی معمولی، یک کلاه فدورا، عینک آفتابی بزرگ و قهوه ای و نیم بوت های شتری رنگ شما را بسیار جذاب و خوش استایل می کند .

 

2- کلاه های گرم زمستانی یا Beanie

از دیگر کلاه هایی که هم خانم ها و هم آقایان استفاده می کنند کلاه های پشمی یا بافتنی زمستانی معروف به کلاه های Beanie می باشد. این کلاه ها با همه نوع لباس زمستانی ست می شوند. اما از آن جایی که در طرح ها، مدل ها و رنگ های مختلف ارائه می گردند، نحوه انتخاب این کلاه ها برای همه افراد کاملا متفاوت و سلیقه ای است و بستگی به تیپ و استایل و حتی رنگ پوست افراد بستگی دارد.

 

3- کلاه بره

این مدل کلاه ها در اصل ریشه ای فرانسوی و اسپانیایی داشته و پیش از آنکه در روانه بازار شود و مردم عادی از آن استفاده کنند در ارتش از آن استفاده می شده . جنس این کلاه ها معمولا پشمی، نخی یا آکریلیک می باشد و از آنجایی که حالت رسمی و ارتشی دارد یک آقا را فردی پخته و با تجربه نشان داده و با تیپ های رسمی مثل یک کت گرم یا چرم و شال گردن همرنگ کلاه ست می شود. بنابراین می توان گفت برای نوجوانان کم سن و سال چندان مناسب نیست . توصیه می شود که آقایان مسن تر آن را با پالتوی نمدی بپوشند که بسیار شیکتر به نظر می رسد.

 

4- کلاه های کابوی

اولین چیزی که در مورد این کلاه ها به ذهن انسان می رسد فردی است که آن را بر سر گذاشته و اسب سواری می کند. این کلاه ها را برای اولین بار مزرعه دارها و کشاورزان استفاده کردند. زیرا لبه های بزرگی داشته و سایه ی وسیعی را ایجاد می کنند و برای استفاده در زیر آفتاب بسیار مناسب است. به همین دلیل برای استفاده در تابستان در زیر آفتاب سوزان بسیار مناسب می باشند. امروزه انواع زنانه و مردانه آن در طرح ها و رنگ های متفاوت موجود است که با همه نوع لباسی غیر از لباس های رسمی و کت و شلوار ست شده و برای تمامی سنین مناسب است.

 

5- کلاه بیسبال

کلاه های بیسبال جزء ساده ترین انواع کلاه ها می باشند که شاید به همین دلیل در بین مردان و زنان بسیار رایج است. ایده ی طراحی این کلاه ها از آن جایی بود که کلاهی بر سر بازیکنان قرار گیرد که از آن ها در مقابل گرما و نور خورشید در حین بازی محافظت کند. از آن جایی که این کلاه ها اسپرت می باشند برای همه نوع سن و سلیقه مناسب بوده و در تابستان همراهی سودمند می باشند.

 

6- کلاه فلاپی
کلاه های فلاپی با توجه به پیشینه ی تاریخیشان کلاه هایی زنانه می باشند. زنان از این کلاه ها برای افزایش جذابیت موهای بلند و آبشاریشان استفاده می کردند. به علاوه طراحی ظریف آن یعنی لبه هایی بلند و نرم و حالت دار به شکل منحنی آن را کاملاً دخترانه می کند
.

 

7- کلاه cloche

این مدل کلاه ها که کلاه های زنانه و کلاسیک هستند در اوایل قرن نوزدهم در فرانسه بسیار رونق داشتند . این مدل کلاه ها باریک و بلند بوده و لبه هایی بسیار کوچک دارند. امروزه در ایران آن را کلاه شهرزادی می نامند. کاربردی فانتزی داشته و خانم ها می توانند در مواردی خاص از آن استفاده کنند.

 

8- کلاه کپ

این کلاه ها کلاه هایی جوان پسند بوده که با لباس های گرم مثل کت و شال گردنی ست می شوند. البته چون سبک طراحی و پیشینه ی آن به بازی گلف بر می گردد می توان گفت کلاهی ورزشی نیز می باشد و در حین ورزش هایی مثل گلف با لباس اسپرت نیز می توان استفاده کرد. در این سال ها اکث جوانان به خصوص آن دسته از پسرلنی که موهای کم پشتی دارند از این مدل کلاه ها استفاده می کنند و بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته.